Náš príbeh

Cesta ku zdraviu je dakedy tŕnistá a ťažká. Pri hľadaní spôsobov liečby vlastných ťažkostí sme vyskúšali všetko možné aj nemožné. O surovej strave sa doma hovorilo dlho, ale chýbali reálne predstavy o jej fungovaní. V roku 2014 naše nohy zamierili na raw festival v Bratislave. Oboch oslovili zaujímavé prednášky spojené s ochutnávkou surových jedál a očarili nové chute i energia sálajúca z jedla, predovšetkým z dezertov.

Rozhodli sme sa vyskúšať nový životný štýl. Vo vybavení kuchyne nastali veľké zmeny. Ako prvý prišiel do domácnosti výkonný mixér na výrobu smoothie, orechového mlieka a rastlinných syrov. Nasledovala sušička na prípravu raw chlebov a dezertov. Začalo obdobie experimentov. Neustále sme niečo skúšali, mixovali, sušili, ochutnávali. Výsledky prišli rýchlo, bolo nám dobre ako nikdy v živote. Posledné roky sa naše telá zmenili, majú iné potreby a nás značne ovplyvňuje taoistické stravovanie podľa piatich elementov. Raw stravu ale stále milujeme a naďalej hľadáme prieniky na vytvorenie optimálneho životného konceptu.

Od roku 2016 vedieme úspešný blog zameraný na surovú stravu www.rawfoodcuisine.eu, v ktorom sa delíme o najlepšie recepty, pretože ľudí hľadajúcich stratené zdravie je veľa. Ponúkame alternatívy pre tých, ktorí chcú zmeniť kvalitu svojho života, cítiť sa lepšie a zároveň chutne jesť.

Časom začal byť priestor blogu primalý. Najlepšie veci sme skladali do kníh a od ich písania k vydávaniu zostal už len malý krôčik. Ten sme prekročili v roku 2023. Nastala doba na životnú zmenu. Začíname robiť to, čo sme vždy milovali najviac – krásne knihy.

Založili sme občianske združenie a v jeho nakladateľstve hodláme postupne vydávať publikácie o lahodných jedlách predstavujúcich prijateľnú možnosť pre ľudí so zdravotnými problémami. Príprava niektorých je ľahká, iné majú receptúru zložitejšiu. Všetky spája jedno – môžete ich pre seba aj svoju rodinu nachystať doma sami. To znamená, že budete poznať zloženie, spravíte ich s láskou a vynaložená energia sa vráti vám aj najbližším.

Prvým titulom dáme podobu e-bookov, nasledovať chceme klasickými printovými médiami. Uvidíme, čo život prinesie, ale už teraz sa na to tešíme…